0

Leczenie nadwrażliwości zębów u dentysty Warszawa

Dentysta Warszawa- leczenie nadwrażliwości

Profesjonalny dentysta Warszawa, to miejsce które powinniśmy odwiedzać w miarę regularnie. Nawet jeżeli mamy traumę związane z wizytą w gabinetach stomatologicznych, nawet jeśli dentysta Warszawa budzi w nas lęk, to musimy przełamać nasze bariery, bo piękne i zdrowe zęby to nasza wizytówka. Poza tym dentysta Warszawa w dobie naszych czasów korzysta z wielu nowoczesnych rozwiązań, które są bezinwazyjne i które nie powodują u nas dolegliwości bólowych. Dlatego też, regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych powinny stawać się naszą codziennością. Większość z nas przekonała się już, że ogólna profilaktyka zdrowotna niesie za sobą spore korzyści, a leczenie zębów także wchodzi w ten zakres. Kiedy zatem wybrać się do dentysty? Czy umawiać się tylko wtedy, gdy zęby zaczną nas boleć? Oczywiście, że nie. Ból zęba oznacza ostateczny etap na przykład próchnicy i wtedy jest już za późno na leczenie bezinwazyjne. Jeżeli zbagatelizujemy plamki próchnicze, lub nadwrażliwość zębów, to możemy mieć pewność, że bez borowania, zakładania plomb czy też leczenia kanałowego się nie obejdzie. Dlatego też, weźmy sprawy w swoje ręce i jeśli na przykład odczuwamy ból dziąsła oraz zęba przy spożywaniu ciepłych, lub zimnych napojów, to czym prędzej powinniśmy odwiedzić swojego dentystę. Taka nadwrażliwość może być bowiem wywołana poprzez odkrycie zębiny. Konsekwencją może być chwianie się zęba i jego wypadnięcie. Tak więc sama dolegliwość o ile nie jest groźna, bo przysparza tylko dyskomfort w trakcie jedzenia, o tyle dalsze konsekwencje mogą nas doprowadzić do usunięcia zęba.

Dentysta Warszawa- przyczyny nadwrażliwości

Jeżeli dentysta odkryje już przyczynę osuwania się dziąseł i pojawiania się nadwrażliwości, to teraz poprzez stosowne leczenie będzie mógł temu zapobiec. I tak na przykład jeżeli dziąsła opadają poprzez nieumiejętne i zbyt mocne szczotkowanie, to wystarczy zwykłą szczoteczkę zamienić na taką w wersji elektrycznej i sprawa załatwiona. Nowoczesne szczoteczki elektryczne doskonale radzą sobie z myciem nawet trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Niemniej jednak, przyczyną nadwrażliwości może być także pojawiająca się próchnica. Jeśli pijemy duże ilości napojów gazowanych i jeśli spożywamy sporo słodyczy, to oczywiście jedną z najważniejszych kwestii będzie regularne szczotkowanie zębów, ale wielu specjalistów uważa, że nie należy tego robić od razu po wypiciu czegoś słodkiego, bo wtedy erozja szkliwa następuje jeszcze szybciej. Należy zatem poczekać, aż kwasy w jamie ustnej się ustabilizują i dopiero wtedy można wyszczotkować zęby. W tym miejscu warto także wspomnieć, że bardzo ważnym elementem jest wybór past i płynów dla wrażliwych zębów. Obecnie na rynku sporo jest takich produktów, a jeśli borykamy się z bardzo dużą wrażliwością, to tuż przed spożyciem posiłku możemy bezpośrednio na bolące miejsce zaaplikować odrobinę pasty. Dzięki temu ząb będzie zabezpieczony, a my spokojnie będziemy mogli zjeść ulubione lody.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>