0

Kiedy najlepiej wdrożyć leczenie ortodontyczne

Ortodonta Warszawa – w jakim wieku założyć aparat ortodontyczny

Jeszcze jakiś czas temu aparaty ortodontyczne nosili przede wszystkim młodzi ludzie w okresie dorastania. Dziś sytuacja ta bardzo się zmieniła. Warto sprawdzić co oferuje ortodonta Warszawa pacjentom dorosłym. Obecnie nie dziwi nikogo osoba po trzydziestce, która poddaje się zabiegom korekcji zgryzu. W pewnych środowiskach panuje wręcz moda na aparaty ortodontyczne. Trend ten wydaje się pozytywny, ponieważ w wielu wypadkach proste zęby mogą odmienić nasze życie, a już na pewno dodać więcej pewności siebie. Trzeba przyznać, że leczenie ortodontyczne nie należy do zabiegów najtańszych. Jeżeli w młodości naszej rodziny nie było stać na zapewnienie nam odpowiedniego leczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy w dorosłym wieku sami zadbali o proste zęby. Dodatkowo, kiedy posiadamy większe zasoby finansowe, możemy pozwolić sobie na bardziej luksusowe modele aparatów ortodontycznych. Współcześnie wybór dostępnych modeli jest znacznie większy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Istnieją aparaty, które są ledwie widoczne na zębach, a w przypadku, kiedy bardzo zależy nam na aspektach estetycznych, możemy zdecydować się na model przyklejany na wewnętrznej stronie zębów. Jest on całkowicie niewidoczny, a jednak równie skuteczny. W kwestii wyboru najbardziej odpowiedniej dla nas metody korekcji uzębienia należy skonsultować się z wybranym ortodontą. Znajdzie on najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę stan naszego uzębienia, a także możliwości finansowe.

Ortodonta Warszawa – czy istnieje granica wiekowa dla leczenia ortodontycznego

Wiele osób zastanawia się nad granicą wieku, kiedy można zdecydować się na założenie aparatu i leczenie ortodontyczne. Obecnie jest ona niemal nieograniczona. W wielu przypadkach zabiegom poddają się nawet osoby, które już dawno przekroczyły pięćdziesiąty rok życia. Niekiedy leczenie ortodontyczne jest konieczne do wykonania protez lub implantów zębów. W późniejszym wieku proces leczenia trwa jednak zazwyczaj nieco dłużej. Z wiekiem zęby stają się mniej elastyczne, co sprawia, że do uzyskania pożądanych efektów trzeba nosić aparat nieco dłużej. Doskonałe rezultaty zabiegów przekonują, że jednak warto. Na aparat ortodontyczny decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Należy zdawać sobie sprawę, że istnieją przeciwwskazania do tego typu leczenia. Często powodują one, że starsi ludzie rezygnują z poprawiania zgryzu. Do takich przeciwwskazań należą rozmaite choroby takie jak na przykład cukrzyca, stany zapalne jamy ustnej, osteoporoza. Jeżeli nasze zęby dotknięte są próchnicą, musimy liczyć się z tym, że przed założeniem aparatu ortodonta skieruje nas na leczenie stomatologiczne. Jeżeli w naszym przypadku nie ma poważnych przeciwwskazań do założenia aparatu ortodontycznego, powinniśmy rozważyć taką możliwość niezależnie od wieku. Większość pacjentów, którzy poddali się leczeniu jest bardzo zadowolonych z efektów i uważa, że wizyta u ortodonty, nawet jeżeli późna, była jedną z lepszych decyzji w ich życiu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>